Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A kormány az EFOP keretében országosan mintegy 150 pályázati felhívást jelentetett meg, és az egészségügytől a szociális területeken keresztül a család- és ifjúsági ügyekig minden területet támogat - mondta Schanda Tamás, aki kiemelte, hogy hét Fejér megyei civil szervezeten keresztül támogatják a krízisben lévő családokat és ösztönzik a gyerekvállalást. A nők munkaerőpiaci részvételének előmozdítása érdekében női információs központokat hoznak létre Sárbogárdon, Enyingen, Móron és Székesfehérváron, ezzel több mint négyezer nőnek nyújtanak majd segítséget.
A fiatalok, idősek és családok közösségeinek fejlesztésére 32 egyházi és civil szervezet nyert el támogatást a megyében, míg a vidéki elvándorlás megállítására indított "Esély Otthon" pályázati felhívás keretében hat önkormányzatot támogatnak, a többi között Perkátát és Seregélyest. Szintén EFOP-forrásból a Baptista Szeretetszolgálat logisztikai központot hoz létre Pákozdon, míg Tordason, Bicskén és Velencén gyermekotthonok korszerűsítése és kiváltása indulhat el. Átmeneti rehabilitációs intézmények korszerűsítését finanszírozzák Ráckeresztúron, Polgárdiban és Csákváron.
Betegbiztonságot növelő fejlesztések valósulnak meg a Fejér Megyei Szent György Oktató Kórházban, továbbá orvostechnikai eszközök beszerzésére nyílt lehetőség Bicskén és a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórházban.
A tudásalapú társadalom létrehozása érdekében fejlesztik az infrastruktúrát 29 Fejér megyei köznevelési intézményben, például Gárdonyban, Polgárdiban, Székesfehérváron és Ráckeresztúron. A Menő menzák programban 20 intézmény nyert el támogatást, ami 4500 megyei diákot érint.
Törő Gábor, Fejér megye 2-es választókerületének országgyűlési képviselője kiemelte, hogy a terület több mint 4,5 milliárd forintnyi támogatást kapott az EFOP-ból. Egymilliárd forint feletti összeg jut Polgárdin a szociális intézmény kiszervezésére, szintén egymilliárd feletti támogatásból újul meg és bővül a móri Radnóti iskola.