Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
További jelentős TOP források érkeznek Fejér megyébe
2021.11.05. 13:25
Több mint 3,5 milliárd forint értékben, 23 Fejér megyei település valósíthat meg csapadékvíz-gazdálkodási fejlesztéseket – jelentette be pénteken Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. Ezen kívül négy, már támogatást elnyert megyei projekt többletköltség igénylése esetében is pozitív döntésről számolt be a megyei közgyűlés elnöke.
A 2014-2020-as pénzügyi ciklust 32 milliárd forintos fejlesztési forrással indította a Fejér Megyei Önkormányzat – ez az összeg mára meghaladja a 40 milliárd forintot – mondta el Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, aki hozzátette: tekintettel arra, hogy a megyei fejlesztések jól állnak, lehetőségük volt plusz forrást igényelni.
„Az egyik legfőbb települési igény, amire plusz forrást kértünk, a bölcsődefejlesztések voltak. Pár hónappal ezelőtt több milliárd forint összértékben hirdethettünk új bölcsődefejlesztéseket megyeszerte. A másik, úgymond „sláger” fejlesztési igény a felszíni csapadékvíz fejlesztési igény volt a települések részéről. Erre eredetileg 3 milliárd forint többlettámogatást kértünk, de azt láttuk, hogy a települések részéről nagyságrendileg 3 és fél milliárd forint az az akut, égető - és egyébként jogos - igény, ami a felszíni csapadékvíz elvezetés kapcsán részükről jelentkezik, ezért további forrásokat kértünk. Végül a mai napon 3 milliárd 561 millió forint összértékben tudtunk 23 településen segíteni a felszíni csapadékvíz elvezetési problémák kapcsán” – jelentette be a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Dr. Molnár Krisztián hozzátette: azon településeknek sem kell sokat várniuk, amelyek most esetleg nem nyertek, hiszen TOP 2 Plusz néven a következő fejlesztési időszak első felhívásai között újra lehet majd felszíni csapadékvíz elvezetésre pályázni.
További négy, már támogatást elnyert megyei projekt többletköltség igénylése esetében is pozitív döntésről számolt be a megyei közgyűlés elnöke, mintegy 36 millió forint értékben. Tabajdon és Bodajkon mini bölcsőde fejlesztése valósulhat meg, míg Seregélyesen önkormányzati épületek energetikai korszerűsítéséhez, Sárosdon pedig az egészségügyi alapellátás fejlesztéséhez nyújt segítséget a megítélt többlettámogatás.