Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Turizmusfejlesztés a középpontban
2012.02.29. 19:19
Mérföldkőhöz érkezett a 2009-ben megkezdett turisztikai fejlesztési munka Székesfehérváron. A helyi turizmus fellendítésében érdekelt szereplők összefogására és a turizmus menedzsmentjének ellátására alapított Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. konferencián számolt be a szervezet építését célzó projektről. A rendezvényen részt vett Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Székesfehérvár országgyűlési képviselője is.
A konferencia témájáról előzetes sajtótájékoztatót tartott Bánki Erik az Országgyűlés Sport- és turizmusbizottságának elnöke, Brájer Éva Székesfehérvár alpolgármestere és Szegő Krisztina a Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője.
A szervezet működése által lehetőség nyílt a korábban hivatali irodaként működő Tourinform Iroda működésének átalakítására, üzleti feladatok megvalósítására – pl. A királyi Bazilika történetéről szóló hiánypótló könyv kiadására -, idegenvezető – és szállásközvetítésre, városi rendezvények szervezésére, és a tavalyi év végén a Fehérvári Ajándékbolt megnyitására.
Mindezeken túlmenően az elmúlt időszakban a TDM szervezet a TDM pályázat megvalósításának előkészítésén fáradozott, amely nem kevesebbet jelent, mint megnyerni a turizmus helyi szereplőinek bizalmát, és elhitetni, hogy közös erőfeszítéssel elérhető az ágazat jelentőségének javítása. A szervezet létrejöttének kezdeményezői úgy gondolták, Székesfehérvár turisztiksi szerepe elmarad az elvárhatótól, amelyre elhelyezkedése és történelmi múltja determinálná. A TDM rendszer nyugati – és az elmúlt időszak pozitív magyarországi – példái azt tanusítják, hogy a egy turisztikai célpont (desztináció) úgy tehető igazán vonzóvá, ha a kínálat elemeit komplex módon egységes és markánsan meghatározható arculattal jelenítik meg. A TDM pályázat lehetőséget ad a desztináció márkázási folyamatának megvalósítására, s a végső cél elérésére: a látogatók számának növelésére és ezáltal a turizmusból származó közvetlen és közvetett bevételek növelésére. Ugyanakkor a turizmus fejlesztésére fordított valamennyi erőfeszítés a helyi közösség egészére is kihat, ennek hozadéka a helyiek kötődésének erősítése, és az életminőség javítása.
A TDM szervezet széles társadalmi bázison nyugvó szervezet, amelynek tagjai – önkormányzat, önkormányzati, állami, vagy egyházi intézmények, turisztikai szolgáltatók, civil szervezetek és magánszemélyek összefogásából jön létre. A tagok tudásukkal, tapasztalatukkal, természetbeni és anyagi hozzájárulásukkal biztosítják a TDM munkaszervezet fenntartását és hatékony működését. Ez a közös érdek-, és felelősségi rendszer jelenti a turizmus fejlődésének új irányát. A jelenlegi konferencia egyúttal „tagtoborzó” esemény is, hiszen a szervező Turisztikai Kft. azt reméli, minél többen csatlakoznak a szervezethez. Székesfehérvár MJV Önkormányzata, mint veető TDM partner a szervezet fenntartásának jelentős részét felvállalja, de szükség van a szolgáltatói szektorra is, hiszen azoknál, akik nap mint nap személyesen vendégül látják a turistákat, senki sem ismeri jobban a felmerülő igényeket és szükséges fejlesztési irányokat.
forrás:ÖKK