MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Újabb alelnököt választott a Fejér Megyei Közgyűlés
2014.11.06. 15:01

Fejér Megye Közgyűlése november 6-án, csütörtökön kilenc órától tartotta megalakulása utáni első ülését Dr. Molnár Krisztián elnök vezetésével. A Megyeháza Dísztermében ülésező testület több fontos napirendet fogadott el. Szavaztak az SZMSZ módosításáról, Döntöttek a képviselők egy tanácsnokról, a bizottság összetételéről, szervezetekbe történő személyek delegálásáról, továbbá egy újabb, társadalmi megbízatású külsős alelnök megválasztására is sor került. A közgyűlési elnök a döntéseket sajtótájékoztatón ismertette az ülést követően.



Dr. Molnár Krisztián a sajtótájékoztatón elsőként a személyi döntésekről adott részletes tájékoztatást a közgyűlés két alelnökének jelenlétében.
 
Tájékoztatójában az elnök elmondta, hogy az első számú személyi döntést egy új, társadalmi megbízatású külsős alelnök megválasztásával hozta meg a testület. Az októberi alakuló ülésen Wilmek Tibort választották alelnöknek, akit az elnök általános helyettesítésével bíztak meg. A mai közgyűlésen pedig az SZMSZ módosítása után, Tanka Csabát választotta meg a közgyűlés társadalmi megbízatású külsős alelnöknek.
 
Az eskü letétele után, a Cecén élő, őstermelőként gazdálkodó Tanka Csaba hivatalosan november 7-től kezdi meg alelnökként gazdaságélénkítő munkáját a megyében. Kiemelt feladata Fejér megye hátrányos helyzetű, déli térségének felzárkóztatása, a Kis- és Középvállalkozások fellendítése, a helyi szervezetek és a térség országgyűlési képviselője közti kapcsolattartás és koordináció. Dr. Molnár Krisztián a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a közgyűlés egy másik fontos személyi kérdésről döntött. Megválasztották a Területfejlesztésért felelős tanácsnokot Balogh Gergely, székesfehérvári képviselő személyében. „Ez a pozíció a megyei fejlesztések összehangolása miatt fontos, hiszen a két megyei jogú város, illetve a megyei önkormányzat külön-külön rendelkeznek majd a fejlesztési forrásokkal. A megyei önkormányzat Székesfehérvárral és Dunaújvárossal ezért olyan együttműködést szeretne, amely a megye egészének fejlődését szolgálja. A megyében megvalósuló fejlesztések koordinálása lesz tehát a tanácsnok feladata.
 
Megválasztották az önkormányzat szakbizottságának, a Pénzügyi és Jogi és Fejlesztési Bizottság vezetőit és tagjait: Sükösd Tamás elnök, Árgyelán János, alelnök, Horvát András, Horváth Bálint, Gebula Béla tagok. 
 
Az elnök a beszámolóját folytatva elmondta, hogy a mai közgyűlésen fontos szervezetekben újították meg a tisztségeket. A Fejér Megyei Önkormányzat képviseletét a Fejér Megyei Területfejlesztési Konzultációs Fórumba Dr. Molnár Krisztián, a közgyűlés elnöke mellett Balogh Gergely képviselő látja el.
A Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanácsba Bechtold Tamás János képviselőt, egyben Vál polgármesterét delegálták. Az elnök hangsúlyozta, hogy a Tanács komoly fejlesztésekkel és fejlesztési forrásokkal bír, ennek köszönhető a Velencei-tó körül kiépített kerékpárút és tervezik a tó teljes partfalának megújítását is. A tervek elkészítéséhez a 790 milliós megállapodást aláírta L. Simon László államtitkár, egyben a fejlesztési tanács elnöke. A tervek elkészültével 15 milliárd forintból valósulhat meg a kivitelezés. Mindezt Komárom-Esztergom megyével közösen együttműködve hozzák létre- hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián.
 
A megyében lévő nemzeti értékek megóvása és rendszerezése céljából létrehozott Fejér Megyei Értéktár Bizottságba a bizottság elnökének: Balogh Gábor képviselőt, a bizottság tagjának Balogh Zoltán képviselőt delegálták.
 
Fejér Megye Közgyűlése elfogadta a Fejér megyei Integrált Területi Programot, (gazdaság- és településfejlesztési részprogramok), melyet a 90 milliós ÁROP pályázati forrásból finanszíroztunk. Az ITP alapozza meg a TOP forrásaiból biztosított megyei keret terhére 2014-2020 között megvalósítani tervezett fejlesztéseket. A 2014-2020-as fejlesztések vonatkozásában a legfontosabb megyei területfejlesztési dokumentummá a megyei integrált területi program (ITP) vált. Bár a program megvalósult, de átdolgozásra kerülhet még a folyamatában felmerülő igények kiegészítésével.
 
A területfejlesztés része lehet az egészségfejlesztés is, így Fejér megye egészségügyi ellátásához kapcsolódó egészségszakmai testület létrehozásáról is döntött a testület. A Fejér Megyei Szent György Kórház jelenleg Egyetemi Oktató Kórházként működik, illetve látja el magas színvonalon feladatait. Ezt figyelembe véve lehetőségként felmerült, hogy az Országos Egészségügyi Fejlesztési Terv elvei és célkitűzései mentén Fejér megyében alakuljon meg egy olyan egészségszakmai testület, melynek célja és feladata a helyi alap- és szakellátáshoz kapcsolódó cselekvési programok kidolgozása és kialakítása. Az elképzelések szerint az egészségszakmai testület munkájában –amely az egész megyére kiterjedne – a szakmai túlsúly biztosítása mellett a Fejér Megyei Önkormányzat, Székesfehérvár Megyei Jogú Város, illetve Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatának vezetői is részt vennének, hogy Fejér megye egészségügyi helyzetének alakulására kellő rálátással bírjanak. Várhatóan a hetekben feláll a szervezet, már az SZMSZ fogalmazásán dolgoznak- tette hozzá az elnök.
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP